Καλημέρα σε όλους. Μ' ένα παιχνίδι ξεκινάει η 31η αγωνιστική της Super Lig

ΟΥΜΡΑΝΙΓΕΣΠΟΡ - ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ (4.33 - 3.80 - 1.66)

*Τοπικό ντέρμπι.

*Δεν υπάρχει παράδοση στα μεταξύ τους.

ΟΥΜΡΑΝΙΓΕΣΠΟΡ: Με την 11αδα που παρέταξε ο (μέχρι πρότινος κόουτς, καθώς μετά την ήττα με 4-2 από την Φατίχ απολύθηκε) Ουτσάρ ήταν σαν να επιζητούσε την συντριβή. Και ουσιαστικά κόντρα σε μία από τις καλύτερες επιθέσεις της κατηγορίας, δεν γινόταν να μην επιβεβαιωθεί ο κανόνας. Παρότι έκανε το 0-1 στο 35', δέχθηκε την πλήρη ανατροπή σε δέκα λεπτά και, προφανώς, ούσα πίσω στο σκορ, έψαχνε μανιωδώς το γκολ της ισοφάρισης και εν τέλει δέχθηκε μία σκληρή ήττα.

Δεν σημειώνεται κάποια απουσία.

ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ: Θεωρητικά, μιας και προερχόταν από εκπληκτικό σερί και αγωνιζόταν κόντρα σε μία Τράμπζον των πολλών προβλημάτων, θα περιμένει κανείς ότι θα είχε εύκολο έργο. Πρακτικά, στο α’ μέρος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έφτασε κοντά στο γκολ, όμως στο β’ ημίχρονο, στέρεψε από ιδέες, είδε τον αντίπαλο να πλησιάζει στην νίκη, όμως ο τερματοφύλακας και η τύχη της χαμογέλασαν και έμεινε, εν τέλει, το 0-0.

Αμφίβολος ο βασικός φορ Τοσούν. Έκλεισε η σεζόν για τους τραυματίες Σανούτς (βασικό σέντερ μπακ) και Άλι (βασικός οργανωτής).

Τελευταία προσπάθεια για την τρελλιάρα Ουμρανίγεσπορ να χτυπήσει την παραμονή της, καθώς η διοίκηση προσέλαβε τον...λίγο, προπονητικά, Μουσταφά Ερ ώστε να κάνει τα αδύνατα δυνατά. Βέβαια, χειρότερο ντεμπούτο δεν θα μπορούσε να κάνει, καθώς είναι χλωμό να κόψει πόντους από αυτήν την Μπεσίκτας και παρότι συμφωνώ στην νίκη των αετών, το αρχικό 1.80 έγινε 1.66 και αξία δεν υπάρχει.