Free System 21-22/1

21/01/2023 13:13
Επανερχόμαστε σε κανονικούς ρυθμούς με φουλ αγωνιστική δράση σε όλα τα αθλήματα και πάμε σε 4 επιλογές από βόλει Ιταλίας, Serie B, Superleague και Αυσταλιανό Όπεν

Verona-Milano (22/1 16:30, Volleyball Italy) οver 182.5 @ 1.87, stoiximan (Ckmng)

Σημαντική νίκη επί της Μόντενα για το Μιλάνο που ταξιδεύει στη γειτονική Βερόνα για να συνεχίσει το νικηφόρο σερί. Απέναντι του όμως μια ομάδα που στην έδρα της παίζει καλό και ποιοτικό βόλεϊ . Δύσκολα ο αγώνας θα κριθεί στα τρία σετ οπότε η επιλογή μου θα είναι το over στους 183.5 πόντους, σ'εναν αγώνα που μοιάζει να κρίνεται στη λεπτομέρεια.

Reggina – Ternana (21/1 15:00, Serie B) 1 @1.75, stoiximan (DSuker)

Με πολλές απουσίες - ειδικά μεσοεπιθετικά - ταξιδεύει η Τερνάνα στο Ρέτζιο Καλάμπρια για να αντιμετωπίσει την τοπική Ρετζινα. Αδύναμη εκτός έδρας η ομάδα του Αντρεατσολι αναμένεται να αντιμετωπίσει προβλήματα σε μια πολύ δύσκολη έδρα. Η Ρετζίνα είναι στην 2η θέση της βαθμολογίας στο -6 από την Φροζινονε, στο γήπεδο της παίζει ωραίο ποδόσφαιρο δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες ενώ προέρχεται από ήττα σοκ από την Σπαλ σε ένα παιχνίδι όπου είχε 25 τελικές. Περιμένω αντίδραση από τουε γηπεδούχους κ σε συνδυασμό με τις απουσίες της Τερνανα επιλέγω τον άσσο σε απόδοση 1.75 στον Stoiximan.

Hurkasz – Korda (22/1 05:00, Australian Open) 1 @2.42, stoiximan (Γιάννης Ρούσσος)

Δύο νίκες στα 5 σετ απέναντι σε Σονέγκο και Σαποβάλοφ ο Πολωνός. Αρκετά διπλά λάθη (σπάνια γι'αυτον) και κενά διαστήματα, αλλά και πειστικός στα κρίσιμα σημεία. Αντιμετωπίζει τον απολαυστικό απέναντι στον περσινό φιναλίστ (Μεντβέντεφ), Σεμπάστιαν Κορντα. Η φόρμα λέει Κορντα αλλά η εμπειρία Χουρκατς. "Βαρύ" παιχνίδι καθώς μπαίνουμε στη δεύτερη βδομάδα ενός major, και θα πάμε με την εμπειρία και την απόδοση. Στο 2.40 βλέπω αξία.

Aris – Volos (20:00, Greece SL1) G/G @ 2.07, stoiximan (Γιάννης Μακρατζάκης)

Δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα πλην της νίκης για τον Άρη, που όμως «κουβαλάει» κούραση από το παιχνίδι Κυπέλλου της Τετάρτης με τον Ολυμπιακό, ενώ ακολουθεί πρόγραμμα «βουνό» με απανωτές αναμετρήσεις. Μέσα σε όλα αυτά προέκυψαν σημαντικότατες απουσίες (κυρίως μεσοεπιθετικά), ενώ δεδομένη είναι η επιθυμία Πάρντιου για rotation. Δεν το συζητώ πως ο Άρης εντός έδρας θα βρει το γκολ, επομένως το ποντάρισμά μας πρακτικά έχει να κάνει με το να σκοράρει ο Βόλος. Εκτιμώ πως με την μεσοαμυντική ανισορροπία που δεδομένα θα προκύψει στον Άρη (απουσίες, κούραση, αλλαγές προπονητή) και την επιθετική ποιότητα που διαθέτουν οι Βολιώτες, το 2.05 είναι ένα κλικ υψηλότερα από εκεί που θα το έδινα εγώ.

Προτεινόμενος τρόπος παιξίματος: Τριάδες / Τετράδα x 2u (σύνολο 10u)