Free Pick A1 (Aris - Panathinaikos)

21/11/2016 09:44
Επιλογή : Ντέβιν Μαρμπλ πρώτος σκόρερ αγώνα Άρης - Παναθηναϊκός @11.00 (Κωδ. ΟΠΑΠ 3429 138).

O Άρης υποδέχεται στο Nick Galis Hall τον Παναθηναϊκό για την αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Basket League. Ο Ντέβιν Μαρμπλ ενημερώθηκε πριν μερικές βδομάδες από τον κόουτς Πρίφτη ότι πρέπει να αποχωρήσει από το ρόστερ καθώς δεν μπορούσε να εγκληματιστεί. Οι μάνατζερ του ζήτησαν από την διοίκηση του Άρη μια τελευταία ευκαιρία η οποία δόθηκε και ο διοπτροφόρος Αμερικανός την άρπαξε από τα μαλλιά. Ο Μαρμπλ με αφετηρία τους 21 πόντους με Μπάκεν Μπέαρς εντός έχει ανέβει πάρα πολύ δείχνοντας να βρίσκει τα πατήματα του. Παίζει στις θέσεις 2-3, πολλές φορές μαζί με τον Γιάνκοβιτς σε ένα πολύ ψηλό σχήμα με Ντραγκίσεβιτς στο 4 και Τσαϊρέλη ή Σίμτσακ στο 5. Στην Αμαλιάδα με τον Κόροιβο πέτυχε 28 πόντους κάνοντας συγκλονιστική εμφάνιση και πετυχαίνοντας το τρίποντο που έστειλε το ματς στην 2η παράταση. Στην Τσεχία με Νίμπουργκ έμεινε στους 8 όντας άστοχος (2/10 εντός παιδιάς). Γενικά παίζει τελευταία πάντα πάνω από 24 λεπτά, παίρνει πολλές μπάλες και σκοράρει. Στην Α1 έχει 10.3 πόντους ανά αγώνα, ενώ στο Champions League σκοράρει 12.2 ανά αγώνα με μέσο όρο 11 σουτ περίπου. Το 11.00 που δίνει ο ΟΠΑΠ για πρώτο σκόρερ στον αγώνα Άρης - Παναθηναϊκός είναι πολύ λάθος. ΟΚ, ο Κάμινγκς είναι πολύ σταθερός και σκοράρει διψήφιο σε όλα τα ματς που έχει παίξει ως τώρα αλλά το ταβάνι του Μαρμπλ αν κάνει καλό ματς είναι πολύ ψηλότερα όσον αφορά το σκοράρισμα. Δεν γίνεται να δίνει 4.50 Κάμινγκς, 6.50 Βλάντο και 11.00 Μαρμπλ. Επιλογή ρίσκου το 11.00 του Ντέβιν Μαρμπλ, αξίζει 5 units fun bet. Fair τιμή 7.00.

UPDATE : Σύμφωνα με ανακοίνωση του Arisbc ο Ντέβιν Μαρμπλ τραυματίστηκε στο πόδι και είναι αμφίβολος για σήμερα. Αν δεν παίξει, θα πάρουμε μονάδα στον ΟΠΑΠ.